KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16011002
nr 1601 1002
Olof Hermelin
(1827-1913), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 92, bygata. Olja på duk, 79x51 cm, yttermått inklusive ram: 95x68 cm
Olof Hermelin, född 1827, död 1913, svensk målare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 26 februari 2024
kl 18:50:26
3.000 kr
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
- Klassiska
26 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska